Upadłość konsumencka po nowelizacji przepisów

Upadłość konsumencka w 2016 r.roku to niezwykle popularny temat wśród osób zadłużonych i przekredytowanych. Od chwili przygotowania zasad o upadłości konsumenckiej upłynęło już więcej niż 6 lat, lecz dopiero dzisiaj możemy mówić o tym, że stworzona instytucja prawna spełnia swoją rolę w naszym państwie. Jest to niewątpliwie pokłosie nowelizacji, która miała miejsce pod koniec 2014 roku. Bieżące przepisy w znacznej mierze doprowadziły do złągodzenia reguł, na jakich jest dozwolone ogłosić upadłość i przyczyniły się do podwyższenia ilości pozytywnych orzeczeń wydawanych przez krajowe sądy w tym temacie.

Przez pierwsze, bowiem półrocze roku 2016 z upadłości konsumenckiej mogło skorzystać już kilkaset jednostek w skali całego naszego państwa. Jest to znakomita informacja przede wszystkim dla osób, które nie zerknij na strone internetowa radzą sobie ze zwracaniem indywidualnych zrodlo zobowiązań. Naturalnie każdy może ogłosić, że jest nieco niesprawiedliwości w tym, że ktoś zaciągał kredyty bezwiednie a w tym momencie jego zadłużenie ma podlegać umorzeniu. Nie można się z tym do końca zgodzić a sam problem osób zadłużonych jest znacznie bardziej wielowarstwowy i złożony.

W wielu przypadkach jest, bowiem tak, że dana jednostka nawet pragnie spłacić swoje zaległości a logicznie patrząc jest to po prostu fizycznie nierealne (np. jej zarobki nie pozwalają nawet na zwracanie rosnących odsetek). W takiej sytaucji jedynym rozsądnym sposobem na wyjście z dokuczliwej sytuacji zrodlo jest w istocie upadłość konsumencka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *